Laser Vectus

laser vectus
Laser do depilacji Vectus miał swoją premierę w 2012 roku. Od tej pory rynek medycyny estetycznej znacząco się zmienił bo konkurencji dla Vectusa nie było i każdy chciał go mieć w swoim gabinecie. Jednak tylko najlepsze salony było stać na zakup.

Firma Palomar która jest producentem lasera Vectus jest wiodącym liderem na rynku laserów medycznych oraz światła IPL. Tworzą wiele rodzajów laserów poprawiających wygląd skóry i ciała. Przedsiębiorstwo jest częścią wielkiego międzynarodowego koncernu Cynosure. Opracowali oni jaki pierwsi diodę do depilacji, jednak odsprzedali swój patent firmie Lumenis która zaczęła sprzedawać laser Light Sheer. Firma Palomar w okresie 10 lat czyli trwania umowy nie mogła posługiwać się swoim patentem, jednak ten okres czasu wykorzystała do opracowani jeszcze lepszego urządzenia.

Po zakończeniu okresu ochrony wprowadzili na rynek laser Vectus który jest ulepszeniem Light Sheer, jest skuteczniejszy, szybszy i bezpieczniejszy. W odróżnieniu od wcześniejszego urządzenia zastosowali w nim 24 diody które generują większa moc niż 100 diod w Light Sheer. Dodatkowo połączone je czystym złotem w nowym zestawieniu którego strzegą do tej pory nawet nie patentując tego rozwiązania żeby nikt nie mógł go skopiować.

Vectus ma ogromną moc dostępną przez światło generowane diodami, wynosi ona 3000W, w porównaniu z konkurencją 1600 W jest to gigantyczna różnica. Tak dużą moc można zastosować jedynie gdy zaprojektuje się odpowiednie systemy bezpieczeństwa które właśnie Vectus posiada jako jedyny laser na świecie. Jest on również skuteczny dla jasnych włosów pomimo tego że emituje wiązkę światła 810 nm typową dla ciemnych włosów, jednak zaawansowany system zawracania odbitych fotonów od skóry sprawia że energia trafia dokładnie tam gdzie powinna. Jego skuteczność dla jasnych włosów jest nawet większa niż w laserach aleksandrytowych o wiązce 755 nm która jest dla nich przeznaczona.

Laser wyposażony jest w dwie głowice o powierzchni 8,7 cm2 oraz 1,44 cm2 co zapewnia szybką pracę i jednocześnie głęboką penetrację. Głowice pracuj w metodzie stemplowej czyli przykładamy do skóry głowicę i oddajemy strzał, jest to metoda dużo skuteczniejsza niż IN MOTION czyli ciągłe przesuwanie końcówki zabiegowej po skórze która nie daje tak głębokiej penetracji.

Vectus to przełom w depilacji laserowej, wszystkie najlepsze salony są wyposażone w to urządzenie, oraz kliniki medyczne. Obecnie na rynku nie ma urządzenia które może dorównać skutecznością depilacji i zapewne się nie pojawi ze względu na opatentowane rozwiązania które stanowią o jego skuteczności.

Laser Look

ul. Głęboka 10/36

20-612 Lublin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*