Jakim laserem wykonać depilację laserową?

lasery
Obecnie panuje moda na depilację laserową. Wiele dziewczyn nie zastanawia się czy warto z niej korzystać tylko stawiają pytanie gdzie ją wykonać, jakim laserem, w jakim salonie. Zobaczmy czym się różnią lasery do depilacji.

Depilacja laserowa jest skutecznym sposobem pozbycia się niechcianego owłosienia. O jej skuteczność przekonało się wiele klientem dobrym salonów kosmetycznych. Niestety z jej nieskutecznością zetknęła się druga połowa Pan. Dlaczego tak skrajne opinie są o tym samym zabiegu depilacji laserowej. W czym tkwi różnica? Czy problem leży po stronie klienta czy salonu?

Odpowiedzi na to pytanie są dwie, „problemem” może być klient, a dokładnie kolor jego skóry i włosów. Ale główną przyczyną jest skuteczność urządzenia które zostało wykorzystane do wykonania depilacji laserowej.

Rodzaj włosów ma znaczenie w przypadku laserowego jego usuwania. Jasne włosy są mniej podatne na działanie wiązki światła ponieważ światło odbija się od jasnych przedmiotów. Dlatego wszystkie blond włosy są oporne, natomiast siwe są praktycznie niemożliwe do usunięcia. Ciemne odcienie znaczeni lepiej reagują i pochłaniają całą energię promienia. Efekt można uzyskać podobny w obu przypadkach ale ilość zabiegów depilacji laserowej będzie na pewno większa dla jasnych włosów.

Druga kwestia znacznie ważniejsza na której należy się skupić to wybór urządzenia jakim dysponuje dany salon kosmetyczny do depilacji laserowej. Na naturalny kolor włosów nie mamy wpływu więc możemy wybrać najlepsze urządzenie do tego zabiegu. Ponieważ oferta jest duża i każdy salon mówi że to ich laser jest najbardziej skuteczny to klientkom nie jest łatwo dokonać wyboru. Ktoś kto na codziennie nie zajmuje się kosmetyką nie odróżni dobrego lasera od słabego. A to laser do depilacji decyduje o powodzeniu całej sesji. Pierwszym czym należy się kierować to kraj pochodzenia urządzenia, już na wstępnie należy odrzucić wszystkie produkcie Azjatyckie, są one po prostu nie skuteczne. Parametry które deklarują producenci w niczym się nie zgadzają z rzeczywistymi mocami ich wyrobów. Swój wybór należy kierować na kraje o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego jak np. USA. Ich wyroby spełniają szereg bardzo wymagających norm, więc lasery są dobrej jakości. Należy niestety również nie ufać Polskim producentom laserów do depilacji ponieważ są one tylko u nas składane, a wszystkie podzespoły pochodzą z Chin. Dlatego skuteczna depilacja laserowa musi być przeprowadzana w renomowanych salonach które stać na zakup najlepszego urządzenia do depilacji na rynku.

Laser Look

ul. Głęboka 10/36

20-612 Lublin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*